Web
Analytics

 

کنفرانس خبری رویداد تجاری‌سازی فناوری‌های پیشرفته «ایران تک پلاس 2019» برگزار شد.

 

 

 

دومین نشست خبری رویداد تجاری‌سازی فناوری‌های پیشرفته ایران، «ایران تک پلاس 2019» صبح روز 30 بهمن ماه با حضور مهندس پورفلاح مشاور ارشد رئیس اتاق بازرگانی ایران، سرکار خانم هما سادات گوشه رییس کمیته مشورتی تجارت اتاق ایران، خانم مهندس لیدا شهابی دبیر اتاق بازرگانی ایران و ایتالیا و عضو کمیته اجرایی رویداد، آقای دکتر زوار‌محمدی عضو کمیته علمی، خانم قطان دبیر کمیته اجرایی و آقای رامین آذرمنش، رییس کمیته مشورتی روابط عمومی و تبلیغات اتاق ایران و عضو کمیته برگزاری رویداد، در اتاق بازرگانی ایران برگزار شد.

مهندس احمد پورفلاح هدف از تشکیل کمیته‌های مشورتی را جانشین پروری و تربیت نیروی جوان دانست و افزود: هدف اتاق بازرگانی ایران برقراری ارتباط موثر میان صاحبان اندیشه و فناوران فارغ‌التحصیل کشور منجر است. برای تداوم فعالیت‌های این رویداد دبیرخانه دائمی تجاری سازی فناوری های پیشرفته در اتاق بازرگانی ایران هم زمان با رویداد ایران تک پلاس 2019 شروع به فعالیت خواهدکرد. وی ضمن اشاره به محل درآمدزایی رویداد گفت: دو شرکت "کاله" و "مجموعه زَر" حمایت مادی از رویداد را بر عهده گرفتند.

در ادامه خانم گوشه ضمن اشاره به این‌که اتاق بازرگانی ایران فضای امنی برای صاحبان صنعت و صاحبان ایده و فناوران است؛ گفت: هدف "ایران تک پلاس 2019" پوشش دادن فاصله‌ی میان صنعت‌گران و صاحبان ایده است. اتاق بازرگانی خود را موظف می‌داند تا عهده‌دار این مسئولیت باشد. بعد از صدها ساعت نشست تخصصی با هر دو گروه صنعت گران و صاحبان ایده از بیش از یک سال گذشته، نتیجه مطالعات و اقداماتمان را در قالب یک رویداد ارائه می‌دهیم.

اتاق بازرگانی ایران امیدوار است این اولین قدم و البته حرکتی کم سابقه، بتواند زمینه‌‌ی خوبی برای رسیدن به اهداف بلند مدتمان را در اتاق بازرگانی ایران ایجاد نماید.

دکتر زواره‌محمدی عضو هیئت علمی رویداد، در ادامه نشست اطلاعاتی پیرامون فراگیری همایش در میان جامعه علمی ارائه داد. وی با اشاره به اینکه ما با اغلب دانشگاه‌های اصلی کشور ارتباط داریم و قرار‌داد های همکاری مناسبی با دانشگاه ها انعقاد نموده‌ایم، افزود: دانشگاه ها و دانشمندان ما با گشاده رویی در این رویداد همکاری کردند و افتخار این را داشتیم تا در داوری از اساتید دانشگاه‌های مختلف کشور از جمله دانشگاه‌های صنعتی امیر کبیر، دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی، دانشگاه شهید بهشتی، دانشگاه تهران و دانشگاه صنعتی شریف بهره‌مند شویم. 

وی همچنین افزود کمیته‌ی علمی جهت افزایش هرچه بیشتر کیفیت داوری‌های نهایی، پیش‌داوری و ارزیابی اولیه‌ای از طرح‌های ارائه‌شده به عمل آورد. این قربال‌گری 52 طرح را به بخش داوری نهایی رساند و داروان با صرف زمان مناسب، طرح های رسیده به دبیرخانه را مورد بررسی قرار دادند.

دبیرکل اتاق ایران و ایتالیا ضمن اعلام این خبر که اتاق مشترک ایتالیا و ایران نیز در این رویداد نقش آفرینی کرده است اعلام کرد: با وجود آنکه در ابتدا برآوردی از میزان استقبال فناوران از رویداد نداشتیم اما در ادامه مسیر، بیش از دویست طرح دریافت شد که برای همه ما شگفت‌انگیز بود. شهابی گفت: بیست طرح به عنوان طرح‌های برتر، در روز رویداد، فرصت ارائه خواهند یافت و بیست طرح دیگر هم به همراه بیست طرح اول نمایشگاه پوستر برپا خواهند کرد.

در پایان؛ رامین آذرمنش، عضو کمیته برگزاری "ایران تک پلاس 2019"  با بیان این‌که ما به دنبال نتیجه‌ی واقعی در پایان این رویداد هستیم؛ گزارشی از روند برگزاری رویداد ارائه داد. پخش مستند از شرکت‌های دانش بنیان موفق کشور، مدیران موفق صنعتی و محققین برتر کشور و مدیران ارتباط با صنعت‌دانشگاه‌ها بخشی از برنامه‌های رویداد خواهد بود.

وی افزود: هدیه نقدی و تندیس چتر به سه طرح اولیه تعلق خواهد گرفت که نمادی از حمایت و تلاش اتاق ایران در جهت حمایت هرچه بیشتر از فناوران خواهد بود.

لازم به ذکر است که رویداد تجاری سازی فناوری‌های پیشرفته ایران، "ایران تِک پلاس 2019" روز پنجم اسفندماه در محل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران برگزار خواهد شد.

تماس با ما

 

:02185732692

: 02188825111

: تهران، خیابان طالقانی، نبش خیابان
شهید موسوی (فرصت)، پلاک ۱۷۵

ما را دنبال کنید !