Web
Analytics

 

نشست کمیته‌های سه‌گانه «ایران تِک پلاس 2019» با حضور دکتر میراشرافی (سرمایه گذار حوزه شهر هوشمند) برگزار شد.

 

 جلسه صبح‌گاهی کمیته علمی رویداد تجاری سازی «ایران تک پلاس 2019» با حضور مهندس احمد پورفلاح مشاور ارشد رئیس اتاق بازرگانی ایران و دکتر میر‌اشرافی برگزار شد.
در آغاز جلسه مهندس پورفلاح ضمن دریافت گزارش فعالیت‌های کمیته‌های فعال در «ایران تک پلاس 2019» برنامه‌ی آتی رویداد را مورد بررسی قرار داد. وی در ادامه، ضمن خوش‌آمد گویی به دکتر میر‌اشرافی از حضور ایشان تقدیر و تشکر کرد و به صورت رسمی از این فعال حوزه شهر هوشمند، جهت حضور در هیئت داوران رویداد تجاری سازی دعوت نمود.
دکتر میراشرافی طی سخنانی ضمن ابراز خرسندی از همت اتاق بازرگانی جهت برگزاری رویداد تجاری سازی فناوری‌های پیشرفته ایران، به بررسی وضعیت صنعت و پتانسیل‌های علمی داخلی کشور پرداخت.
وی ضمن بررسی شرایط کشور افزود: درآمد‌های حاصل از فروش نفت فضا را برای توسعه‌ی بخش‌های دیگر صنعت کشور، دچار مشکل کرده است. بخش‌های دیجیتال کشور می‌توانند درآمد‌های بسیار بیشتری را برای کشور محیا کنند. او یادآوری کرد تا سال 2025 دارایی‌های دیجیتال از Paper Asset ها بیشتر خواهد شد. به بیان دیگر ماده‌ی اولیه قرن 21 ام نفت و اقلام خام این‌چنینی نخواهد بود، بلکه این مغزها هستند که نقش ماده‌ی اولیه قرن را ایفا می‌کنند.
میراشرافی ضمن تقدیر از فعالیت‌های رویداد «ایران تِک پلاس 2019»جهت پیوند زدن بخش‌های فعال صنعتی و غیر صنعتی کشور با دانشگاه‌ها و صاحبان ایده افزود 80% کالاهایی که ما بناست در 10 سال آینده مصرف کنیم هنوز اختراع نشده‌اند. لذا این پیوند‌ها می‌تواند مبنایی برای سرعت بخشیدن به این فرآیند باشد. ما این بخت بی‌نظیر را در کشور خود داریم، که نیازهای علمیِ صنایع را فارغ التحصیلان‌مان مرتفع کنند. مشکل اصلی ما در بخش سرمایه‌گذاری نیست. بلکه ما باید توان و وقت بیشتری را صرف حوزه‌های تحقیق و توسعه کنیم. تنها تحقیقات است که می‌تواند افق بلندمدت سرمایه گذاری‌ها را تضمین کند. تنها به سرمایه‌گذاری‌ها و صنایعی که توان حل مشکلی را برای مصرف کننده دارند می‌توان امید داشت که بقای خود را ادامه دهند. یک کسب و کار موفق باید بتواند گره‌ای از مشکلات مصرف کننده خود را باز کند.
در پایان دکتر میراشرافی موافقت خود را جهت حضور در تیم داوری رویداد تجاری سازی «ایران تک پلاس2019 » اعلام نمود. ایران تک پلاس 2019 اسفند ماه 97 در اتاق بازرگانی ایران با حضور بیش از 400 صنعتگر و سرمایه‌گذار برتر داخلی و 150 گروه علمی و دانشگاهی برگزار خواهد شد.

تماس با ما

 

:02185732692

: 02188825111

: تهران، خیابان طالقانی، نبش خیابان
شهید موسوی (فرصت)، پلاک ۱۷۵

ما را دنبال کنید !